Czym są turnieje Redeco?

Turnieje tenisowe Redeco od wielu lat są organizowane przez Andrzeja Gumińskiego (swój pierwszy turniej tenisowy zorganizował w Legnicy w 1975r.). To cykliczne rozgrywki odbywające się cały rok w każdą sobotę i niedzielę, gdzie czeka na Ciebie kilkuset przeciwników o różnym poziomie umięjętności. Możesz zagrać w trzech formułach – singiel, debel i mikst. Turnieje Redeco to miejsce zdrowej i sportowej rywalizacji, gdzie każdej soboty i niedzieli w trakcie 3-4 godzinnych rozgrywek masz możliwość zdobycia punktów w rankingu, wygrania nagród, poznania ludzi z pasją do sportu, a na podsumowanie zawodów Pan Andrzej z humorystycznym akcentem wyjaśni Ci etymologię nazwy turnieju.

Terminarz

Rok turniejowy dzielimy na:

 • Sezon letni od maja do końca września (złożenie balonu)
 • Sezon zimowy (halowy) – od października do końca kwietnia (rozłożenie balonu)

Średnio w roku daje to 92-96 dni turniejowych. Zawody odbywają się w soboty i niedziele o godz. 14:00 i 17:00, w zależności od kategorii turniejowej.

 

Kategorie turniejowe

Gry singlowe

 • I Open – najsilniejsza kategoria (Paleta A, byli zawodnicy). Rozgrywki odbywają się w soboty o godz. 14:00.
 • II Masters – słabszy od I Open, zawody odbywają się na mączce pod balonem. Rozgrywki odbywają się w soboty o godz. 17:00.
 • III Masters – słabszy od II Masters, zawody odbywają się na hali. Rozgrywki odbywają się w soboty o godz. 17:00.
 • IV Masters – słabszy od III Masters, zawody odbywają się na hali. Rozgrywki odbywają się w niedziele o godz. 14:00.
 • V Masters – dla początkujących, zawody odbywają się na hali. Rozgrywki odbywają się w niedziele o godz. 17:00.

Miksty i deble

 • Miksty i deble odbywają się w niedziele.

Klasyfikacja

Za uczestnictwo w każdym turnieju zawodnik otrzymuje punkty oraz osoby na podium dostają nagrody.

Miejsce Punkty Punkty (turniej pocieszenia)
1 15 7
2 12 6
3 10 5
4 9 4

Na koniec każdego sezonu rozgrywany jest turniej Masters ze specjalnymi nagrodami. Trzech pierwszych zawodników w klasyfikacji w każdej kategorii otrzymuje nagrody.

Obecną klasyfikację turniejów Redeco możesz zobaczyć tutaj.

Zasady rozgrywek

Dany blok turniejowy trwa 3 godziny (wyjątkowo 4 godziny) – w soboty trzy kategorie gier singlowych, w niedziele gry podwójne i dodatkowe single. Turniej jest prowadzony w wersji godzinnej, tzn. każdy mecz z rozgrzewką trwa 55 min. Mecz gramy na gemy (bez setów). Pięć minut przed pełną godziną meczu jest rzucane hasło „dogrywamy” i jest to ostatni gem. Wyjątkową sytuacją jest remis w gemach (np. 8-8), wówczas dogrywany jest decydujący gem (bez tie-breaków).

Makysmalna ilość zawodników w bloku turniejowym to osiem (osiem par), a minimalna to cztery (cztery pary)

 • 8 zawodników (par) – drabinka: pierwsza runda, półfinały, finał, gra o trzecie miejsce. Przegrywający pierwszą rundę gra w turnieju pocieszenia dwa mecze (półfinał, finał lub o trzecie miejsce). Przy czterech kortach turniej trwa 3 godziny.
 • 6 zawodników (par) – gramy w 2 grupach po 3 zawodników każdy z każdym. Zwyzięcy grup grają o pierwsze miejsce. Drugie miejsca w grupie grają o trzecie miejsce. Trzecie miejsca w grupie grają o miejsce piąte. Turniej na 2 kortach, trwa 4 godziny.
 • 5 zawodników (par) – gra każdy z każdym 4 mecze po 45 min. Turniej na 2 kortach, trwa 4 godziny.
 • 4 zawodników (par) – gra każdy z każdym 3 mecze. Turniej na 2 kortach, trwa 3 godziny.